MFK Bytča oslavuje unikátne double!

12.6.2023

The winner takes it all. Sezóna 2022/23 sa pre MFK Bytča nesie v znamení tohto slávneho hitu od skupiny Abba. Víťaz, v tomto prípade MFK Bytča berie všetko. Triumf v Prezidentskom pohári, aj víťazstvo v VI. Lige.


LIGOVÉ FINÁLE

MFK Bytča oslavuje po nedeli nielen postup do V. ligy, ale po zisku Prezidentského pohára aj unikátne double - historicky ako prvý klub na Slovensku. Na rozdiel od finále Prezidentského pohára v Poprade, v ktorom bola Bytča jednoznačne lepšia, podľa slov trénera Dulovej Vsi dokonca o triedu, v zápase s Višňovým to bolo inak. Karty pred zápasom boli jasne rozdané. Imperatívom Višňového bolo v tomto zápase zvíťaziť, Bytčanom stačila remíza. Viktor Pečovský hneď v úvode ešte viac skomplikoval cestu hostí za prípadným triumfom nielen v tomto zápase, ale aj celej lige. Tí síce mali prevahu, ale bez potrebného efektu. Jedinú šancu, ktorá spĺňala gólové parametre vychytal Simon Hanovec. Hráči MFK Bytča odpovedali najmä z brejkov. Jeden z nich nedoviedol do gólového konca Peter Puček, keď svoju 100-percetnú šancu nepremenil. Ak by skóroval, bolo by už s najväčšou pravdepodobnosťou o postupujúcom rozhodnuté. Po prestávke očakávaný tlak hostí neprichádzal, výkon hostí negradoval a zhruba štvrťhodinu pred koncom zápasu už začínalo byť pomaly jasné, kto z dvojice na trávniku sa bude radovať. Hostia z Višňového na pohľad začali pôsobiť rezignovane a s pribúdajúcim časom si uvedomovali, že s postupom do V. ligy musia minimálne jeden rok počkať. V tom čase sa už začali ozývať aj domáci ultras, ktorí spustili oslavné chorály.


HLASY PO ZÁPASE

Stanislav Lojdl, tréner MFK Bytča: „Ďakujem našim fanúšikom, ktorí boli opäť skvelí a vytvorili úžasnú atmosféru. Zápas mal pre nás ideálny scenár, skoro sme išli do vedenia. Hráči bojovali a aj keď hra nebola ideálna dnes bol dôležitý výsledok. Máme unikátne double a patrične to oslávime. 24.6. organizujeme turnaj prípraviek pre kategóriu U-11 a bude rozlúčka s celou sezónou. Všetkých, ktorí fandia nášmu klubu srdečne pozývame. Fanúšikom, ktorí boli s nami v Poprade dlhujem tequilu a budem rád keď sa opäť stretneme.“


ZASLÚŽENÝ POSTUP

A keď sa poslednýkrát v sezóne na štadióne MFK Bytča ozval hvizd hlavného rozhodcu, postupové oslavy mohli vypuknúť naplno. ÚPLNE ZASLÚŽENE. Za celú, mimoriadne náročnú sezónu. Necháme prehovoriť čísla. MFK Bytča má po rozhodujúcom zápase najlepšie skóre – strelil suverénne najviac gólov so všetkých tímov (82) a obdržal najmenej (26). Bytčania odohrali famóznu jarnú časť s bilanciou 10 výhier 1 remíza a 1 prehra. Tú, v pomere 0:3, utrpeli v Predmieri. Kto je ale trochu znalý miestneho prostredia, uzná, že v Predmieri je to veľmi špecifické, obzvlášť v zápase v derby s Bytčou, na ktorú sú hráči aj diváci doslova „nažhavení“. Tento zápas je niečo ako Trnava – Slovan alebo Baník Ostrava – Sparta na lokálnej úrovni. MFK Bytča hlavne najmä na domácom štadióne robila zo súperov doslova trhací kalendár.

Pripomeňme si ešte zopár čísel, prečo je víťazstvo v stále prebiehajúcej sezóne také cenné. MFK Bytča odohral v jej doterajšom priebehu už 32, slovom tridsaťdva zápasov. V VI. lige! Sedem „anglických“ týždňov, z toho päť v jesennej. Tam asi nájdeme odpoveď, prečo jesenná časť nebola zo strany MFK Bytča herne a výsledkovo tak suverénna ako jarná, kedy Bytčania väčšine zápasoch dominovali.

A na záver chceme vyjadriť veľké ďakujeme fanúšikom. V kľúčových zápasoch s Klasovom, s Dulovou Vsou v Poprade a na záver doma s Višňovým prišli v hojnom počte a hnali MFK Bytča vpred za úspešnou sezónou. V poslednom zápase hrali hráči pred rekordnou návštevou. Celkom určite by sme v VI. lige nenašli iný zápas, na ktorom by bolo viac divákov. Podľa údajov zo zápisu k zápasu zverejnenom na webe sportnet.sme.sk bolo na zápase 500 divákov, čo by tromflo niektoré zápasy Fortuna ligy.

Uvidíme, či si MFK Bytča v budúcej sezóne trúfne aj na postupový hattrick.


HLASY PO ZÁPASE

„Ďakujem našim fanúšikom, ktorí boli opäť skvelí a vytvorili úžasnú atmosféru. Zápas mal pre nás ideálny scenár, skoro sme išli do vedenia. Hráči bojovali a aj keď hra nebola ideálna dnes bol dôležitý výsledok. Máme unikátne double a patrične to oslávime. 24.6. organizujeme turnaj prípraviek pre kategóriu U-11 a bude rozlúčka s celou sezónou. Všetkých, ktorí fandia nášmu klubu srdečne pozývame. Fanúšikom, ktorí boli s nami v Poprade dlhujem tequilu a budem rád keď sa opäť stretneme.“